Ako sa cepor na Ďumbier dostal

09.10.2022
ako-sa-cepor-na-dumbier-dostal

Čávec túristy! To som zasek já Džony, ale teraz sa my to vélice lúbilo de sme boli, tak sem si povedal, že vam zasek napišem. Nééé žadne hejty, fakt to bolo suprove! Lebo zasek ma ukecal kamoš, ten isty zuryvy turista jak kedysik davno čo som pisal. Ale že žadna stanovačka any blato, že sa my to faaakt bude lubyt. A že goračove handry si prámo tam možem kupyt a že dialnica až tam ide a že nórmalne civilyzovane ako ludya v hotely dame noc a aj dóbre zahulakame na party, aj babenky dojdu... Normalne ma nahecoval, to sa mi pači, šak tak nejako ma poradny odych v prirode vypadat neee? Ket dojde človek utahany s kopca. Lebo to je šecko v tom narodnom parku že cely narod tam chodi a park je preto park, že ma byt upratany, néé daka divočina... Tak som sa dal ukecat, a dóbre som spravil, fasa bolo!

Ozaj - hned jako sme z dalnice odbočili same shopy a reštiky, aj indicke a picerky a tak, no super vyber. Šak nech šetci vedia že sme tu svetový! Jásnačka, že hned som išel novu bundu kupovat, šak musim byt kuul na tom kopci zajtra neee? Ty kokso a jak sa tu všade stavia, jak u nas no parada. Aj take mega velike.

Sme vzali taky fasa cool hotelik, len hnedkaj pri tom potoku čo tu teče. Nebolo nič volne ine – ci pana, to jak sa ja vyspim ked mi tu bude celu noc ta pridr....na voda hučat? Z izby počuvam a huči to fest, tak hned som išel za babenkou na recepciu izbu vymenit, ale ževraj nééé, že to auta na ceste hučá. Neverim ale idem kuknut a faaaakt ty brdo – voda nykde! Jak dobre, sa nórmalne že vyspim néé?

Aj som sa a paradne, to by tu mali zaviest nafurt alebo ten potok do rury dakej ukryt nee? Šak jako maju rekreanty spat co si zaplatia tazke loove za hotel? Ti povim starec – ceny jak v Alpach ale šak som neny trochar, ukažem že na to mám ne? A babenky na recepcii fajne, neee jak te hranate Nemky, len dake moc hrde. Jakoby nevidely moju rs šestku dole parkovat.

Hnedkaj jak som rano naobed vstal, už že teda ideme na ten kopec né... Že na ten najvašči, sa vola jak ta palenka zo včera. Nak to ma gule neee... Že cez dake lučky a potom dakou širokou dolinov aby bol vyhlad dóbry, že to neny dlhe, len trochu do kopca nakonci. Že to dam aj po party. Šak ale dóóóbre ne? Šak mna hlava netoto, ja pijem len kvalitu.

A tak ideme nooo... Najprv dakym trapnym lesom, gde nyč nevidet a ešte aj trava mokra kua, ale potoooom už super!!! Nooormalne si spominam – šak ja sem tu už boool, na skutri som sa tu vozil, len som až hore nedošel. Tolko snehu nadr...lo, že mi mašina zapadla, som to normalka musel otočit! Aj ma potom dole daky pridr...ny zeleni chceli drbat, ale som im do lesa zdrhal, bóhova sranda bola. Hehe čo mohli na tom starom džipe? Ale si pamatam, že to tu bola naprd nuda, samy les. Téraz? Parada jak svina – všeeetko okolo vyčistene, šecky kopce okolo vidno. Tak to ma byt v parku ket je pre narod – upratane! Aj to vyzeralo, že dake nove zjazdovky tu budu, no hodili by sa sem, neee? Aj polovníci to maju lahsie zakilovat nejaku srnu ked ju dobre vidia. Preto mali na listku vcera srnči gulaš, fajny bol! Až hore potom daky trapny les zase, aj taky suchy a poválany, no gdo sa ma na to kukat? Ale neee dlho. Že to nemóžu spílit že dáka prezervácija či čo? Na, sa poserem...

Potom už sme vyšli na big luky pod ten kopec. No ty brdo, ale kuva vysoko ešte bol. Zato sa to fasa ozyva v tom kotli, skoro jak na fudbale. Šak zme si aj dobre zahulakali hehehe. Niegdo nam aj zahulakal nazad, tam pod kopcom kozy pasol. Ale že nééé, že to nejsu kozy ale kamziky? A to jaky rozdjel? A že nepase ale čučoridky zberá? Jaaaj to su te modre čo sme mali aj večer v chlasce naložene – no dobre to bolo, nech len vela nazbera, maju tu hnit?

Fajn že tu aj serpentyni vykopali, gdo by sa tak strmo hore driapal? Len ich mohli porjadnejše tym kameňom vyložit, ket sme už v tom parku neee? Kamoš sice frflal skor na dake servitky v trave, ale čoooo? Šak papier zhnije a aspon vim, že tu chodia ludya a že tu neny len tak daka divočina...

Dake hrdzave cedule zrazu – že smerovník sa to vola? To načo, šak ma každy v mobile navigačku neee? Jasne že blbina, šak aj preto ich ludya nalepkami polepili. Dobre boli daktore, hned som si svoju firemnu pridal.

Hore bolo treba oslavit, že som vyšel – no nebola to prča tak vysoko, po tom žúre. Aj ten vzduch daky ostry a dako aj inak pachol po čomsi, neny to dako ono bez osviežovača z pumpy, jaky mam v audine zaveseny. A že aky trapacky križ tu dali? Pípu mali. Že gde najbližše čapuju, že dole na hentej chate? A že to mam obist, ket chodnik ide priamo dole? Ma bozaj, dam si na hoteli a mam aj svoje! Dobre padlo pifko a čo s plechovicu? Nee, som neny daky chudak zavisly od 15 centov, pod kamen som ju strčil, šak tam nikomu nevadi neee? Že si tutok neberu priklad z teho susedneho kopca – tam aj čapuju, aj lanofku maju!

Ty kokso ale cestou dole to bolo! Každy ma zdravil, to čooo jaky som znamy zrazu? Nooo jakooo... Roztočil som poriadnu party včera, ale žeby si ma šetci pamatali a ja ich nie? Kokso a dole rovnako ako hore? Trapne serpentyni uš poznam neeee? Si skrátim, šak sa nahlim na čapáka! No dako som aj dole zišel, ani som sa nezaprasil tentoraz, fajne sucho bolo.

A najlepšie ket sme už s toho lesa konečne zišli – šak keby tu tie stromy boli, nevidno tie fasa skaly na kopcoch okolo. Aj ten les dole už redne, ako tam stavaju, hnedkaj bude lepši výhlad aj od parkoviska, aj si bude z čoho vybrat na ubytko neee?

Táky_fajny_nóvy_hotelik_sme_si_bukli,_aj_je_menej_stromov_jag_ho_postavily,_hned_je_výhlad..._

A vite čo bolo na tej ture naj? To čapovane chladene, ket sme dole zišli. A hnedkaj pri parkingu! Šak jako by sme si tu prirodu užyvali bez reštik, hotelov, lanoviek a parkovisk? Si piš starec, že sa sem ešte vratim a kupim aj daky apartmanik aj s garažov, šak čo s prachami neee?

Džony Ceporský

 

Fotky Ako sa cepor na Ďumbier dostal

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Ako sa cepor na Ďumbier dostal
Magdaléna 10.10.2022
Smutné

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri